Błędy popełniane podczas budowy studni głębinowej

Budowa studni głębinowej pozwala na niezależny pobór czystej wody oraz duże oszczędności. Wiele osób decyduje się na jej budowę na swoich posesjach. Przed zleceniem jej budowy warto jednak wiedzieć, jakie są najczęstsze błędy popełniane w trakcie jej instalacji.

Błędy w budowie studni głębinowej

Jednym z najczęściej popełnianych błędów podczas budowy studni głębinowej jest brak badania geologicznego terenu na którym ma ona powstać. Budowa studni polegająca jedynie na doświadczeniu firmy może wiązać się z większymi kosztami inwestycji. Kolejnym z błędów jest nieprawidłowy montaż filtra ssawnego. Niewłaściwie zamontowany filtr wiąże się z tym, że zanieczyszczenia będą dostawać się do pobieranej wody. Podczas budowy studni zatrudniona firma może pominąć etap badania wydajności studni. Brak tego badania w znacznym stopniu utrudnia dobór pompy głębinowej, co wiąże się z zwiększonymi kosztami budowy.

Studnia głębinowa to opłacalna inwestycja. Warto więc zlecić jej budowę doświadczonej firmie. Dobrą firmą z wieloletnim doświadczeniem jest Drillpol.