Studnia głębinowa – zalety

Studnia jeszcze do nie dawna kojarzyła się z czasami, kiedy nie było wodociągów miejskich oraz bardzo popularne były małe studnie kopane. Obecnie jednak doceniając zalety jakie niesie ze sobą posiadanie własnej studni czynie je bardzo ważnym elementem oraz uniwersalnym do zastosowania prywatnego oraz komercyjnego.

Decydując się na budowę własnego ujęcia wody, warto zdecydować się na studnie głębinowe. Właśnie ten rodzaj studni zagwarantuje korzystniejsze warstwy wodonośne, gdzie niekorzystny wpływ środowiska zewnętrznego jest znacznie mniejszy.

Najważniejsze elementy studni głębinowej

Studnię głębinowe tworzone są na podstawie raportów wód podziemnych, a w kolejnym etapie są to badania na miejscu odwiertu. Najważniejszymi elementami studni głębinowej są między innymi obudowa studni, która zabezpiecza oraz chroni studnię. Następnie to rurociąg tłoczny, rura osłonowa, pompa głębinowa, a na samym końcu filtr.

Studnia głębinowa to duże korzyści

Jedną z najważniejszych korzyści to niskie koszty stałe, które ograniczają się do opłaty za prąd zasilający pompę. Kolejną korzyścią jest bardzo dobra jakość wody, która przemieszcza się przez wiele warstw filtracyjnych. Dzięki własnej studni stajemy się niezależni od wysokich kosztów sieci wodociągowej oraz jej awaryjności.

Oferta firmy Drillpol

Drillpol To rodzinna firma wiertnicza z długoletnim doświadczeniem. Specjalizują się w odwiertach pod ujęcia wody, w odwiertach pod pompy ciepła oraz odwiertach pod studnie chłonne. Do odwiertów wykorzystują metodę udarową i dzięki najnowocześniejszej technologii wykonanie studni głębinowej zajmuje im jeden dzień.