Od czego zacząć budowę studni?

W dzisiejszych czasach odchodzi się już od tradycyjnych studni na rzecz głębinowych. Specjalne wiertnice do studni umożliwiają dotarcie do warstw wodonośnych, które znajdują się aż kilkadziesiąt metrów pod ziemią. Studnie wiercone są wydajniejsze niż studnie kopane, oprócz tego woda z ujęć głębinowych zwykle jest zdatna do picia i mniej narażona na zanieczyszczenia.

Budowa studni głębinowej – formalności

Jeżeli chcemy, aby nasza studnia głębinowa miała do 30 metrów głębokości, a pobór wody był do 5000 l na dobę, nie potrzebujemy żadnego zezwolenia. Musimy jedynie przedstawić taki zamysł w starostwie powiatowym, zaś do zgłoszenia trzeba dołączyć oświadczenie o prawie do gospodarowania działką, szkice studni na mapce oraz ewentualnie inne dokumenty wymagane przez urząd. Budowę możemy rozpocząć, jeżeli po upływie 30 dni od zgłoszenia nie otrzymaliśmy odpowiedzi odmownej.

Oferta firmy Drillpol

Drillpol to rodzinna firma wiertnicza z długoletnim doświadczeniem. Specjalizują się w odwiertach pod ujęcia wody, w odwiertach pod pompy ciepła oraz odwiertach pod studnie chłonne. Do odwiertów wykorzystują metodę udarową i dzięki najnowocześniejszej technologii wykonanie studni głębinowej zajmuje im jeden dzień. Sprawdźcie na www.drillpol.com.