Jak wygląda budowa studni głębinowej ?

Kiedy warto zdecydować się na budowę studni? Budując dom, stajemy przed decyzją budowy studni bądź podłączenia się do miejskiej sieci wodociągowej skąd czerpana jest woda pitna i użytkowa. Na szczęście jedno nie wyklucza drugiego, możemy posiadać studnie głębinową i być podłączeni do sieci wodociągowej.

Budowa i rodzaje studni głębinowej to temat w który warto się zagłębić, jeżeli mamy w planach własne ujęcie wody.Wyróżniamy dwa rodzaje studni: studnia wiercona i studnia kopana. Studnie kopane to tradycyjne studnie, których głębokość nie przekracza kilku metrów, a jej wykop wykonywany jest zwykle ręcznie. Skupmy się na studniach, które są wiercone inaczej nazywane studniami głębinowymi. Głębokość tych studni zazwyczaj przekracza 10 metrów, a ich budowa wykonywana jest przy pomocy specjalnej wiertnicy.

Budowa studni głębinowej zaczyna się od sprawdzenia warunków gruntowo-wodnych, które pozwolą nam ocenić głębokość znajdujących się warstw wodonośnych i jakości wody. Studnia głębinowa może być użytkowana dzięki dwóm rurą – osłonowej i filtrującej. Rura osłonowa dociera do warstw wodonośnych, natomiast filtrująca wnika w daną warstwę. Dookoła rur tworzy się obsypkę ze żwiru, która usprawnia dopływ wody.

Jeżeli planujesz budowę studni głębinowej, polecamy firmę Drillpol z Tychów, to ceniona na rynku firma. Jej działalność stanowi połączenie fachowej wiedzy i wieloletniego doświadczenia, które sprawiają, że realizacja każdego zlecenia odbywa się bardzo sprawnie i szybko.