Czym jest studnia głębinowa i dlaczego warto ją zbudować?

Studnia głębinowa to jeden z najpopularniejszych – i z pewnością najzdrowszych – rodzajów studni. Jej wykonanie zamawiają zwykle osoby, które nie mają możliwości podpięcia się do istniejącej sieci wodociągowej, a mieszkają w domku jednorodzinnym. Studnia głębinowa jest bardzo wydajna i powstaje przez rozwiercenie dziury w gruncie, w którą następnie wpuszcza się rury osłonowe. W rurach zaś umieszcza się specjalny filtr, który będzie zagłębiony w warstwie wodonośnej.

Studnia głębinowa jest warta wykonania głównie dlatego, że – jak wspomniano – woda z niej pochodząca jest naprawdę bardzo czysta. Warto wiedzieć, że z uwagi na głębokość studni, która jest bardzo duża, woda, którą z niej czerpiemy umieszczona jest poniżej pewnego poziomu, pod warstwami osłonowymi, które chronią ją przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych, które mogą być szkodliwe (na przykład przed przenikaniem kwaśnego deszczu).

By jednak wszystko zostało wykonane zgodnie z oczekiwaniami i z zachowaniem wszystkich warunków bezpieczeństwa, konieczne jest wynajęcie solidnej firmy – takiej jak na przykład DrillPoll. Firma prowadzi również serwis pomp głębinowych oraz renowacji pomp głębinowych.