Czym są studnie głębinowe?

Własna studnia kopana lub głębinowa pozwala nam uniezależnić się od drogiej wody użytkowej. Budowa studni to rozwiązanie dające sporo korzyści, z których chętnie korzystają także osoby mogące wykonać przyłącze do sieci wodociągowej. Jakie są zalety posiadania własnej studni?

Doprowadzenie odpowiedniej ilości wody do celów gospodarczych, jak i nawadniania zieleni to jedna z podstawowych instalacji nowo powstającego domu. Kopanie lub wiercenie studni powinno być poprzedzone analizą głębokości warstwy wodonośnej, rodzaju gruntu i jakości wody.

Kopanie czy wiercenie studni?

Na kopanie czy wiercenie studni decydujemy się zazwyczaj przed rozpoczęciem budowy domu, ponieważ może mieć ona wpływ na konstrukcję budynku. Jaki rodzaj studni zostanie wybrany, zależy od warunków terenu i potrzeb mieszkańców domu. Są dwa rodzaje studni, a mianowicie studnia wiercona i studnia kopana. Studnie głębinowe to studnie wiercone, sięgają one głęboko do warstw wodonośnych, dzięki czemu woda nie jest tak podatna na zanieczyszczenia. Woda pochodząca ze studni głębinowej jest zdatna do spożycia. Studnia kopana (kręgowa) jest znacznie płytsza od studni wierconej, woda z takiej studni jest znacznie gorszej jakości niż ze studni głębinowej, dlatego wykorzystuje się ją głównie do celów gospodarczych.

Korzyści płynące z własnego ujęcia wody

Posiadanie własnej studni jest praktycznym i przydatnym rozwiązaniem w przypadku na przykład awarii wodociągów. Studnia głębinowa to spora oszczędność pieniędzy, w skali roku koszt utrzymania takiej studni jest niższy niż opłaty za wodę z przyłącza wodociągowego.

Oferta firmy Drillpol

Drillpol To rodzinna firma wiertnicza z długoletnim doświadczeniem. Specjalizują się w odwiertach pod ujęcia wody, w odwiertach pod pompy ciepła oraz odwiertach pod studnie chłonne. Do odwiertów wykorzystują metodę udarową i dzięki najnowocześniejszej technologii wykonanie studni głębinowej zajmuje im jeden dzień. Sprawdźcie naszą ofertę – www.drillpol.com.